Zprávy z pralesa

Ajax Staňkov píše

Kozí doly-Ajax 12:7 (4:3)
Na úvod jarní části jsme si přijeli do Hradiště pro porážku od vedoucího týmu soutěže. Kozí doly prokázaly, že jsou v tabulce na čele naprosto zaslouženě. V utkání, které bylo přehlídkou propustných obran, domácí definitivně rozhodli ve druhé půli.

Zimní liga

Kozí doly podlehly favorizovanému RSC

Fotoreportáž ze zápasů I. kola Zimní ligy Domažlického deníku.

Fotoreportáž ze zápasů I. kola Zimní ligy Domažlického deníku. Autor: Deník/ Václav Tauer

22.11.2014

Domažlice – Kozí doly Hříchovice k žhavým kandidátům na zisk nejcennější trofeje v Zimní lize Deníku asi patřit nebudou. Parta chlapců a chlapů z Hříchovic a vesniček v okolí samozřejmě může leckterého favorita zaskočit, hlavně si ale chce přes zimu spolu zahrát a poměřit se se soupeři, na které ve svých působištích během sezony většinou nemají šanci narazit. Přesto úplně bez ambic Kozí doly do ligy nejdou, prahnou po trofeji pro nejslušnější tým.

RSC Pronic Zanic – Kozí doly 12:5 (8:2)
Hned na úvod druhého ročníku soutěže Kozí doly čekal úřadující mistr z RSC. Zatím nehrající prezident klubu Tomáš Homolka zkontroloval, do kolika je počítadlo, a vyslal na palubovku první várku kníratých ´movemrbů´.

Ti drželi stav 0:0 s favoritem čtyři minuty, pak se prosadil Kubica z RSC – 1:0. Za dvě minuty zvýšil ´po meclovsku´ na 2:0 Kafka. Pak si ale střelci dali pauzu, takže až v 9. minutě vyjel z branky Touš, a když nebylo komu, tečovanou střelou překonal Knížákova dvojníka v brance Hříchovic L. Wurma – 3:0. Poté se za asistence Martina Wolfa dvakrát prosadil Hlaváček, a mládí ve Viktorii Plzeň uplatnil snajpr Jiskry Černý. Že to ale nebude mít mistr zadarmo, naznačili M. Kruml s Adámkem, ale nedali. V 16. minutě už se však skóre měnilo i na straně Kozích dolů. Čtvrtou třídou zocelený kanonýr Luženic M. Kruml si přilepil balon k noze a po slalomu mezi krajskými soutěžemi ostřílenými hráči zavěsil – 6:1. RSC odpovědělo M. Wolfem a Beňušíkem. Poslední slovo ale měli hosté. Na poločasových 8:2 uzavřel ve 22. minutě nebezpečný Mastný.

Střelecký účet druhé pětadvacetiminutovky načal Kafka, který během minuty dvěma zásahy završil hattrick – 10:2. Hosté ale odmítli rezignovat. Mastný s Krumlem během deseti minut upravili stav na přijatelných 10:5, navíc Kruml dosáhl prvního hattricku Kozích dolů v novém ročníku ligy, což je dobrá zpráva pro pokladníka klubu.

Škoda, že v poslední minutě slušně hraného mače dovolili hosté soupeři ještě dvakrát skórovat, na konečných 12:5 upravili Kubica a M. Wolf.

RSC Pronic Zanic: Touš – P. Wolf, Frček, M. Wolf, Paidar, Kafka, Kubica, P. Beňušík, Černý, Hlaváček.
Kozí doly Hříchovice: L. Wurm – Sokol, Plas ml., Bláha, Adámek, Fr. Kruml, M. Kruml, Pergl, Mastný, Kellner.

Domažlický deník V.Tauer

Zimní liga Domažlického deníku. II. ročník

Zimní liga Domažlického deníku se už hlásí!

SHROMÁŽDĚNÍ KLUBŮ. Míra Špírek z Jiskry, vedle prezident Kozích dolů Tomáš Homolka a za ním Josef Pišťák z Ferda´s Grůp.

SHROMÁŽDĚNÍ KLUBŮ. Míra Špírek z Jiskry, vedle prezident Kozích dolů Tomáš Homolka, Josef Pišťák z Ferda´s Grůp a za ním dvojice útočníků z KD Martin Kruml a Jakub Pergl. Autor: Deník/ Václav Tauer (zbylé dvě jména doplněna webmasterem)

dnes 08:30

Domažlicko – Několika předehrávkami odstartuje v sobotu 22. listopadu druhý ročník Zimní ligy Domažlického deníku ve futsalu. Dlouhou fotbalovou pauzu si jejím prostřednictvím letos zkrátí jedenáct fotbalových a futsalových tymů.

V prvním ročníku získali originální putovní pohár RSC Pronic Zanic s domažlickým Martinem Sladkým z druholigového Táborska v sestavě, kterému jen těsně unikla trofej pro nejlepšího střelce ligy. Všerubská Benfika a S.A.S. Beroušek se letos nepřihlásily, klenečsko-nemaničtí Rejnoci to zase nedají. Mezi staronovými účastníky patří NC Nový Kramolín, kdyňští Freda´s Grůp, domažlická Jamajka, Kozí doly Hříchovice, FC Mnichov 2001 s nejlepším střelcem Martinem Šinálem, po trofeji pro tým vyznávající fair – play hru chtějí jít kati favoritů z FC Sibiř s Radkem Paluchem a Jaroslavem Krakešem. Firemní týmy bude opět reprezentovat Gerresheimer Horšovský Týn. Nově soutěž svojí účastí zpestří Ajax Staňkov se zkušenostmi z futsalové divize.

K nováčkům soutěže patří postřekovsko-koutský Havana Club. Diváci se mohou těšit na um třetiligistů Jiskry Domažlice, kteří se přihlásili pod názvem Krvavá tlačenka. Vloni ´vybouchali´ v podobné soutěži soupeře na Klatovsku a uspět chtějí i na Chodsku.

Počet účastníků soutěže mohl být ještě větší, ale Slavoj Koloveč i FC Dynamo H. Týn podaly přihlášku po termínu, kdy už bylo hotové rozlosování a zamluveny tělocvičny v Domažlicích a ve Kdyni.

Týmy mají do 14. listopadu sestavit a odeslat soupisky, ale posily lze dopisovat i v průběhu soutěže. První kolo začíná o víkendu 29. a 30. listopadu, ale Kozí doly posílené o hráče Kolovče si zápasy s RSC a Havana Clubem předehrají 22. listopadu. Zimní liga vyvrcholí o víkendu 7. a 8. února.

Domažlický deník Václav Tauer

Kozí doly si věří na každého soupeře

Hříchovice - Futsalový klub FC Kozí doly Hříchovice byl ´počat´ na ´brífingu´ po hasičské soutěži kolem třetí hodiny ráno Tomášem Homolkou, Martinem Krumlem a Václavem Sokolem v obýváku u Homolků. Oficiální založení se traduje na 30. července 2008. Protože kádr tvoří hráči nejen z Hříchovic, ale i Stanětic, Spáňova a Zahořan, dostal název podle kopce mezi Hříchovicemi a Staněticemi.

I klub z malé vísky sužovaný vysokými členskými příspěvky zavedenými Fotbalovou asociací ČR trápí nezájem mladých o sport, přesto má v současnosti jedenadvacet členů. Hráčské šiky rozšířil chalupář Jiří Kročák, loni si malé hřiště otestoval další ´Pražák´, Daniel Maňovský. Oporou je podle prezidenta Tomáše Homolky prakticky každý a těžko jmenovat jednotlivce.

Nejslavnější érou Kozích dolů byla zatím jejich třetí sezona v okresním přeboru ve futsalu, kdy byl tým po podzimní části soutěže druhý. Nakonec ale skončil čtvrtý, takže k realizaci zakázky na výrobu poličky pro vítězný pohár truhlářem vybraným bez výběrového řízení ještě nedošlo.

Také v letošní sezoně zřejmě lesy zůstanou ušetřeny, protože Kozí doly po polovině soutěže figurují na páté příčce. S takovým umístěním převládá u klubové ´generality´ spokojenost. Soutěži totiž znovu dominuje tým Mnichova. S dělením účastníků přeboru na Mnichov a ti ostatní však prezident Kozích dolů Tomáš Homolka nesouhlasí. ?Loňská sezona se Mnichovu velmi povedla a i letos je zatím na prvnm místě, ale jen o bod před Ajaxem Staňkov a o tři před domažlickými Bombery. Stačí, aby se nesešli na několik zápasů a první nebudou," míní a jedním dechem dodává: ?Mnichov má ve svých řadách výborné hráče, jako je Martin Šinál a Dominik Lešek, ale třeba Ajax ´vyzvedl z depozita´ legendární bratry Kmetíky, takže boj o titul na jaře bude ještě hodně zajímavý."

Podle Homolky nelze zapomínat ani na Kozí doly. Všechny týmy, které jsou momentálně v tabulce nad námi, jsme v minulosti porazili, takže víme, že to jde. Věříme si na všechny a žádný soupeř nemůže být před zápasem s námi v klidu," tvrdí odhodlaně.

Na snímku jsou v horní řadě zleva: Jan Ševčík, Martin Červený, Václav Plas ml., František Kruml, Michal Jadlovský, Martin Kruml, Václav Sokol, Jakub Pergl. Spodní řadu tvoří zleva Pavel Volmut, Tomáš Homolka, Miroslav Adámek, Václav Šimánek, Václav Plas st., Václav Bláha, Tomáš Wurm. Gólman: Lubomír Wurm. Na fotce nejsou: Václav Behan, Pavel Vyrut, Petr Němeček, Jiří Kročák, Daniel Maňovský.

Kozí doly opět nebodovaly

Domažlicko Bez zisku bodu se z dvojzápasu okresního přeboru ve futsalu v Čermné vracela "reprezentace" Kozích dolů Hříchovice.

Nejdříve přišla porážka s FC Mnichov 0:4 (0:4). V tomto zápase to několik úvodních minut vypadalo, že se futsalistům Hříchovic podaří uhlídat nejlepšího hráče soupeře Martina Šinála, uprostřed první půlky však v rychlém sledu inkasovali čtyři góly a bylo po zápase. Soupeř už pak hrál jen to, co potřeboval, a náskok si v pohodě pohlídal.

Ve druhém zápase s domácím 1. FC Čermná opět nezvládli Hříchovičtí první půlku, kdy zahodili nejméně čtyři čisté gólové šance. Sami naopak z protiútoků inkasovali třikrát. Ve druhém poločasu sice snížil dvěma trefami Martin Kruml na 4:2, Čermná ale v závěru kontrovala dalšími dvěma góly do sítě prezidenta Kozích dolů Tomáše Homolky, který při absenci gólmanů opět nastoupil v brance. Zápas skončil 6:2.

Domažlický deník: Čtvrtek, 22. Září 2011, Strana 18

Ajax Staňkov B je po podzimu první

Výběr jen kde se píše o Kozích dolech:

...Kozími doly Hříchovice...

...chrti těsně za našimi zády nám nedají vydechnout...

...Druhé za vámi jsou Hříchovice. Je to překvapení?
"Kozí doly už na jaře naznačily své možnosti. Tým má ve svých řadách možná vůbec nejlepšího hráče soutěže Tomáše Homolku, své kvality má i Martin Kruml a ostatní členové týmu. V každém případě se s tímto mužstvem musí pro boj o titul počítat, ostatně my jsme s ním na podzim prohráli."...

klikni pro zvětšení
Domažlicko 1.12.2010

Kozí doly skončí druhé

Hříchovice - Nadšení a zápal pro futsal v Hříchovicích slaví úspěch. Tým kolem "Přecedy" Tomáše Homolky po třinácti kolech přezimuje na výborném druhém místě tabulky okresního přeboru ve futsalu se ztrátou pouze jednoho jediného bodu na vedoucí Ajax Staňkov B.

Hříchovičtí se v nedělní dohrávce na hřišti v Kramolíně nejprve utkali s běhavým soupeřem z Joint Teamu. Hosté šli z prvního útoku do vedení, pak ale dvakrát kapitulovali z pokutových kopů po chybách v obraně. Ve druhé půli ale slavila úspěch zkušenost hostí a ti si ve vyrovnaném zápase nakonec poradili s nováčkem soutěže 2:3.

Druhý zápas s NC Nový Kramolín B skončil ještě vyšším rozdílem 2:7 pro Kozí doly Hříchovice.

14. NK Joint Team 13 1 1 11 28: 49 4

Dohrávky: Čermná - SAS Beroušek 7:1 (3:0) Branky: Nohavec Pavel 3, Andrlík Václav 3, Homolka Petr - Čermák František; Rozhodčí: Laik. Hříchovice - SAS Beroušek 8:1 (3:1) Branky: Kruml Martin 4, Volmut Pavel 2, Němeček Petr, Plas Václav - Kovalíček Jan; Rozhodčí: Laik. Čermná - Valcha 0:3 (0:2) Branky: Pangrác Martin, Haas David, Šindelář Luděk; Rozhodčí: Laik. Hříchovice - Valcha 6:1 (3:1) Branky: Plas Václav 2, Němeček Petr, Volmut Pavel, Kruml Martin, Jadlovský Michal - Král Petr; Rozhodčí: Laik. Ajax B - HSK 5:2 (3:2) Branky: Šimka Jiří, Žáček Karel, Budín Jindřich, Steinbach Martin, Belina Ladislav - Matoušek Luboš, Sarkozy Nikolas; Rozhodčí: Budka David. RSC - HSK 3:5 (1:2) Branky: Pačesný Jiří 2, Hlaváček Martin - Matoušek Luboš 2, Sarkozy Nikolas 2, Misař Jan; Rozhodčí: Budka David. Ajax B - RSC 6:3 (4:2) Branky: Budín Jindřich 3, Steinbach Martin 2, Žáček Karel - Pačesný Jiří 2, Wolf Martin; Rozhodčí: Budka David. Bomber - Mnichov 4:3 (1:3) Diváků: 5 Branky: Balín Přemysl 3, Kovář Pavel - Kadeřábek Jaroslav, Fazekáš Radek, Burík Josef; Rozhodčí: Svičarský Petr. Jamajka - Mnichov 4: 6 ( 2: 3) Diváků: 5 Branky: Černý Josef 3, Šizling Karel - Horešovský Jindřich 3, Burík Josef 2, Kadeřábek Jaroslav; Rozhodčí: Svičarský Petr. Bomber - Jamajka 5:5 (3:1) Diváků: 5 Branky: Zimmer Gustav 4, Balín Přemysl - Černý Josef 2, Jurčík Ondřej, Pachl Petr, Šizling Karel; Rozhodčí: Svičarský Petr. Nový Kramolín JT - Hříchovice 2:3 (2:1) Diváků: 20 Branky: Touš Jiří 2xPK - Volmut Pavel, Homolka Tomáš, Plas Václav; Rozhodčí: Hejda Petr, Kýček Karel; ŽK: 0 - Adámek Miroslav. Nový Kramolín B - Hříchovice 2:7 (1:3) Diváků: 20 Branky: Strasser Tomáš, Štefan Petr - Volmut Pavel 3, Homolka Tomáš 2, Plas Václav 2; Rozhodčí: Kýček Karel; ŽK: Strasser Tomáš - Plas Václav. Nový Kramolín JT - Čermná 1:3 (1:2) Diváků: 20 Branky: Václavovic Lukáš, vlastní - Andrlík Václav, Brychcín Tomáš; Rozhodčí: Hejda Petr; ŽK: Pareský - Vacík. Nový Kramolín B - Čermná 0:2 (0:1) Diváků: 10 Branky: Andrlík Václav 2; Rozhodčí: Kýček Karel, Hejda Petr; ŽK: Štefan Petr, Strasser Tomáš - Nohavec Pavel; ČK: Strasser Tomáš - 0.

Domažlický deník 4.11.2010

FUTSAL

Jak jsme postupovali tabulkou vzhůru (a pak zas dolů) zaznamenal i místní tisk. Mrkněte na několik průběžných tabulek.